4 605 odsłon

Marihuana do picia? Takie rzeczy tylko w USA

Drinki Dixie Elixirs

Amerykańska firma Dixie Elixirs rozpoczęła produkcję gazowanych napojów zawierających… marihuanę. Niestety albo na szczęście – na razie tylko do celów leczniczych.

Drinki są dostępne w siedmiu różnych smakach: dwóch rodzajów lemoniady, słodkiej herbaty, truskawkowym, pomarańczowym, grejpfrutowym i korzennego piwa. Dostępna jest też dwusmakowa wersja skoncentrowanego napoju w małych buteleczkach. Firma reklamuje swój produkt jako smaczny i silnie działający, produkowany z konopi uprawianych na zboczach gór Kolorado. Nagazowanie dwutlenkiem węgla ma powodować szybsze wchłanianie aktywnych substancji.

Napoje nie są jednak dostępne dla wszystkich. Mogą je kupić tylko osoby, które mają lekarską receptę zezwalającą na kupno terapeutycznych środków opartych o marihuanę. W USA taka możliwość istnieje w 14 stanach, a liczba pacjentów korzystających z takich leków szacowana jest na pół miliona.

Rygory te może jednak poluzować Kalifornia, gdzie na listopad zaplanowane jest głosowanie nad zalegalizowaniem „trawki”. Istnieje więc szansa, że konopne drinki znajdą się w lodówkach sklepów obok coca-coli.

via: NewsweekDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy

Polecamy: Bangla Wall