4 506 odsłon

Nie daj się zwieść konopiom

Liście konopi indyjskich

Zdaniem ekspertów wszystkie narkotyki są niebezpieczne. Bez względu na to, czy są miękkie, czy twarde.

Trwa spór o marihuanę. Planowane są marsze w intencji uwolnienia konopi, czyli legalizacji miękkich narkotyków. Posłowie Lewicy domagają się zgody na posiadanie niewielkich ilości miękkich narkotyków na własny użytek. Nawet niektórzy farmakolodzy uważają, że rozsądne ich używanie nie prowadzi do uzależnienia tak, jak papierosy czy alkohol.

Wydaje się, że sprzeciw wyrażają tylko Ci, którzy pracują z uzależnionymi – lekarze i terapeuci.

Fakt, że odbywają się marsze, świadczy o tym, że żyjemy w demokratycznym państwie i każdy może wyrażać swoje poglądy, nawet najbardziej głupie – powiedział Robert Rutkowski, psychoterapeuta. Jednym z tych najbardziej irracjonalnych jest – według niego – pogląd o nieszkodliwości marihuany.

Jak wyjaśnił ekspert, prawdą jest, że marihuana wywołuje mniej negatywnych skutków medycznych niż np. papierosy, ale za to wywołuje zespół amotywacyjny. Osoba, która na niego cierpi jest apatyczna, bez energii, ma problemy z koncentracją oraz komunikacją z innymi ludźmi.

Pacjenci, którzy odstawiają marihuanę, muszą otrzymywać wsparcie farmakologiczne, więc nikt mnie nie przekona, że jest ona środkiem całkowicie bezpiecznym – podkreślił Rutkowski.

1,5 mln młodych ludzi w Polsce jest zarejestrowanych w poradniach zdrowia psychicznego. W przypadku osób o słabej konstrukcji psychicznej dopalacze, marihuana, a nawet napoje energetyzujące, mogą prowadzić do poważnych konsekwencji.

Audycji „Instrukcja obsługi człowieka” można słuchać od poniedziałku do czwartku o 10.45 w Programie Trzecim Polskiego Radia. Zapraszamy.

via: Trójka Polskie RadioDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 2

 1. avatar
  KOSTEK1910RTS

  co za pacan to wymyslil:
  „Jak wyjaśnił ekspert, prawdą jest, że marihuana wywołuje mniej negatywnych skutków medycznych niż np. papierosy, ale za to wywołuje zespół amotywacyjny. Osoba, która na niego cierpi jest apatyczna, bez energii, ma problemy z koncentracją oraz komunikacją z innymi ludźmi.”
  jaram trawke od 13 lat i nie uwazam sie za uzaleznionego. Papierosow wogole nie pale i nigdy nie palilem, a alkochol spozywam tylko gdy jest jakas impreza (urodziny, imienieny itp.). Jaram tylko czyste ziolo, czyli takie bez domieszki tytoniu i czasami bywa tak ze dzien w dzien to robie, ale kiedy nie mam ochoty lub pieniedzy na ziolo, to nie pale, nie trzese sie przy tym i nie szukam na sile pieniedzy by cos zakupic. Jaram ziolo i bede je jaral, nikt mi tego nie bedzie zabranial i nie jestem przy tym apatyczny. Jarajac bongo potrafie jeszcze jasniej myslec, dzieki czemu przychodza mi do glowy dobre pomysly, co przydaje mi sie w pracy, gdzie czesto musze szybko znalesc rozwiazanie by np, cos naprawic. Gram w pilke nozna w lidze amatorow, gdzie mam 3-4 treningow i jeden mecz w kazda niedziele i zawsze przed treningami jak i meczami jaram bongo. W niczym mnie nie zamula, a wrecz uskrzydla, bo jestem najlepszym obronca w druzynie.
  Nie wypowiadajcie sie na tematy o ktorych nic nie wiecie. Jestem przekonany ze gdyby te osoby z zespolem amotywacyjnym, nie palili marichuany tez by tak samo sie zachowywaly gdyby jej nie zazywaly, bo to urodzone nygusy.

 2. avatar
  Dr. Barbata Klemens

  „– Pacjenci, którzy odstawiają marihuanę, muszą otrzymywać wsparcie farmakologiczne, więc nikt mnie nie przekona, że jest ona środkiem całkowicie bezpiecznym – podkreślił Rutkowski.”

  Otrzymać wsparcie farmakologiczne? Taka wypowiedź do mediów jest kompromitacja dla tego człowieka. Pierwszy raz od 4lat doświadczenia z konopiami nie dane było mi słyszeć o czymś takim. Odstawienie konopi po kilku latach stosowania nie wywołuje uczucia agonii taka jak sie ma po substancjach, które uzależniają organizm fizycznie (kofeina, nikotyna…). Stwierdzenie, że człowiek potrzebuje pomocy farmakologicznej jest totalną bzdurą.
  Nikt tego Pana nie musi przekonywać, że konopie sa bezpieczne, gdyż same fakty to mówia same za siebie zero zgonów w całej historii ludzkośći oraz nie wywołuje żadnych chorób, a wrecz przeciwnie pomaga i leczy ponad 50chorób i schorzeń wiecej infromacji na temat zastosowania medycznego można poczytać na stronie http://www.KonopiaLeczy.pl , która osobiscie polecam.

Polecamy: Bangla Wall