6 906 odsłon

Marihuana z obory

Profesjonalna plantacja mogła wytwarzać kilka kilogramów marihuany na kwartał (Fot: materiały policyjne)

Ponad 470 krzaków konopi indyjskich znaleźli policjanci w gospodarstwie w okolicach Łowicza. Profesjonalnie wyposażoną plantację urządzono w przerobionej oborze. Z roślin można by wyprodukować kilka kilogramów marihuany.

W weekend policjanci z Łowicza wkroczyli do niepozornego gospodarstwa w gminie Kiernozia. W dawnej oborze odkryli profesjonalnie urządzoną plantację. Rośliny rosły w specjalnej ziemi, były ogrzewane lampami, a specjalne urządzenie odpowiedzialne było za zapewnienie im odpowiedniej ilości wody. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli ponad półmetrowe krzaki konopi. Za kilkanaście dni rośliny byłyby gotowe do zbiorów.

Tajna plantacja działała, co najmniej kilka miesięcy. – Na miejscu znaleziono także gotową do sprzedaży marihuanę oraz podłoże przygotowane do zasadzenia kolejnych krzaków. Z zabezpieczonych roślin można było sporządzić siedem kilogramów narkotyku – powiedziała mł. asp. Urszula Szymczak z łódzkiej policji. Zatrzymano dwóch „ogrodników” – właściciela posesji i jego kolegę. Policja szuka teraz właścicieli uprawy.

Plantacje konopi wyrastają w Polsce jak grzyby pod deszczu. Produkcja tego taniego i najpopularniejszego w Polsce narkotyku jest tak prosta, że nielegalne uprawy zakładane są chętniej niż laboratoria amfetaminy. Wyposażenie plantacji można bez problemów kupić w internecie.

via: TVP.InfoDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 2

  1. avatar
    Kamil

    30 kg to minimum to by z tego wyszło :)

  2. avatar
    Neso

    z 470 krzaków 7kg? widać jak bardzo polska policja jest niedorozwinięta

Polecamy: Bangla Wall