5 915 odsłon

Policja zatrzymała przed Sejmem dopalaczowego lobbystę

Lobbysta miał przy sobie sadzonkę konopi indyjskiej

Tomasz Obara – działający na rzecz legalizacji marihuany – został zatrzymany przed Sejmem przez policję. Mężczyzna jest od maja zarejestrowany jako lobbysta działający na rzecz ochrony praw wolności osób uzależnionych od substancji psychotropowych.

Oprócz zalegalizowania konopi indyjskiej domaga się także legalizacji dopalaczy. Przyznaje, że zna Dawida Bratko – łódzkiego „króla dopalaczy”. Tomasz Obara przyszedł do gmachu Sejmu z zasadzoną w doniczce konopią i próbkami „produktów kolekcjonerskich”, które chciał wręczyć premierowi Donaldowi Tuskowi.

Do Sejmu z marihuaną go jednak nie wpuszczono. Tomasz Obara został przewieziony przez funkcjonariuszy na posterunek policji. Tam mają być przebadane próbki substancji wraz z konopią przyniesioną przez lobbystę do budynku Sejmu.

Politycy nazywają „prowokacją” próbę wniesienia na teren Sejmu dopalaczy i marihuany.

„Takie demonstracje są w złym guście”

Wiceprzewodnicząca klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska mówi wprost, że nie podoba się jej tak demonstracyjne zachowanie zwolenników dopalaczy. Tłumaczy, że nie mają oni prawa – nawet jako lobbyści – rozprowadzać na terenie Sejmu dopalaczy.

Taka manifestacja nie pomoże zwolennikom dopalaczy w ich legalizacji – zapewnia posłanka PO i przypomina, że większość społeczeństwa jest przeciwna sprzedaży dopalaczy.

Również poseł PiS Andrzej Dera jest zdeklarowanym przeciwnikiem dopalaczy. Jego zdaniem, podobne demonstracje są w złym guście i z pewnością nie znajdą zwolenników w parlamencie. Poseł Dera jest wstrząśnięty tym, że osoby, które doskonale zdają sobie sprawę z tego jakie skutki niesie używanie dopalaczy, próbują jeszcze rozdawać takie środki w Sejmie.

via: Gazeta.plDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 7

 1. avatar
  mackage canada

  Policja zatrzymała przed Sejmem dopalaczowego lobbystę
  mackage canada http://www.ostfoldenergi.info/images/mackage.html

 2. avatar
  mackage coats

  Policja zatrzymała przed Sejmem dopalaczowego lobbystę
  mackage coats http://www.cscst.ca/index_htm_files/mackage.htm

 3. avatar
  Pablo

  …Obara Jest za legalizacją i depenalizacją miękkich narkotyków

 4. avatar
  Pablo

  To kłamstwo!…!!! Pan Tomek Obara nie jest za legalizacją tych pieprzonych dopalaczy,nie popiera tego..walczy o stan rzeczy głupiego przepisu,czyli związane z „narkotykami”.Chce zmienić to prawo

 5. avatar
  Kaśka SKP

  Hehehe Tomasz O. Oj Tomku gdybyś widział co Twoja matka teraz przeżywa.. Chodzi tylko do kiosku a po zakupy wstyd jej wychodzić.. Największa plotkara na osiedlu z kioskiem w samym centrum osiedla wiedziała co, kto, po co, kiedy jak i gdzie a teraz nawet najlepsze koleżanki od „pogaduch” nią gardzą.. Skopanie mała wioska i niestety wieści szybko się rozchodzą.. 😀
  POZDROWIENIA Z SKP:D

 6. avatar
  melon

  znalazłem inny artykuł na ten temat i tam znalazłem taki cytat „Jestem przeciwnikiem dopalaczy, jednak podpisałem z nim porozumienie, że jeśli doprowadzimy do legalizacji konopi wycofa się ze sprzedaży dopalaczy” – mówi Tomasz Obara.

 7. avatar
  Neurotic

  Brak słów na nierzetelność autora… To nie jest dopalaczowy lobbysta. On walczy o legalizacje miekkich narkotykow, które są znacznie bezpieczniejsze od tego syfu(dopalaczy). Ale widać, że polityka i media to jedna siła w dwóch wydaniach.

Polecamy: Bangla Wall