7 757 odsłon

Profesjonalna uprawa marihuany w wagonach kolejowych

Pięć plantacji konopi indyjskich zlikwidowali kryminalni ze Zduńskiej Woli. Zabezpieczono konopie i marihuanę o wartości blisko pięć milionów złotych. Zatrzymano pięciu podejrzanych mężczyzn. Jedna z plantacji ukryta była w starych wagonach kolejowych.

Wczoraj rano, podczas kontroli dostawczego mercedesa policjanci znaleźli w nim 6 worków z marihuaną o wadze ponad 12 kilogramów. 57-letni kierowca auta trafił do aresztu. Idąc dalej tym tropem, funkcjonariusze postanowili przeszukać miejsce zamieszkania mężczyzny. W gminie Szadek na terenie dwóch posesji policjanci odkryli plantacje konopi indyjskich. Ogółem znajdowało się tam prawie pięć tysięcy krzaków w różnej fazie wzrostu. Uprawa miała powierzchnię około 40 arów. W gospodarstwach znajdowała się również profesjonalna suszarnia i sortownia oraz małe sadzonki konopi. Na miejscu zatrzymano 36-latka, który doglądał hodowli.

Krzaki konopi w wagonach kolejowych

Potem policjanci znaleźli na posesji pod Zduńską Wolą blisko 200 krzaków konopi. Plantacja była ukryta w starych wagonach kolejowych. – To stare bydlęce wagony, kupione pewnie na jakimś przetargu – mówi serwisowi Policyjni.pl mł. asp. Jacek Kozłowski. – Pewnie kiedyś służyły za magazyny. Nadawały się do nielegalnej uprawy, bo nie widać co jest w środku – dodał. Wewnątrz był specjalistyczny sprzęt oświetleniowy i nawadniający do uprawy takich roślin. Podobną uprawę odkryto także innej pobliskiej posesji, gdzie w 6 halach rosło prawie 600 krzaków rośliny. Zatrzymano 46 i 29-latka.

6 tysięcy krzewów konopi i 28 kg marihuany

Wieczorem na terenie Zduńskiej Woli operacyjni przeszukali jeszcze jedną posesję należącą do zatrzymanego 46-latka. Ujawniono tam 270 krzewów oraz 15 kilogramów wysuszonej marihuany. Policjanci również zatrzymali 28-latka mającego związek z ta sprawą.

Ogółem na wszystkich kontrolowanych posesjach zabezpieczono prawie sześć tysięcy krzewów konopi i 28 kilogramów suszu roślinnego marihuany. Łączna wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie pięć milionów złotych. Zatrzymanym grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.

Źródło: Policyjni.plDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

1 Komentarz

  1. avatar
    Siieduonk

    When you think about it, that’s got to be the right anwrse.

Polecamy: Bangla Wall