9 128 odsłon

Konopie indyjskie na klombie przed sądem

Wysuszone części podejrzanego ziela trafią do ekspertyzy laboratoryjnej (fot. PAP/Adam Warżawa)

Wysokie na około pół metra konopie indyjskie wyrosły w centrum Gdańska – podejrzewa policja. Zakazaną roślinę, z której uzyskuje się marihuanę ktoś posiał i wyhodował w klombach z kwiatami na wprost wejścia do budynku Sądu Okręgowego. Za uprawę i posiadanie konopi grozi kara do dwóch lat więzienia.

– Prawdopodobnie są to konopie indyjskie. W ramach prowadzonego dochodzenia roślina musi trafić jeszcze do ekspertyzy, która ostatecznie potwierdzi, czy mamy do czynienia z marihuaną – powiedziała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Tajemniczą roślinę sprawdził funkcjonariusz zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej i stwierdził, że wygląda ona identycznie jak konopie. Wysokie na około pół metra rośliny były wsparte na bambusowych tyczkach.

Policja przesłuchała pracownicę Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, która zajmuje się pielęgnacją zieleni przed gdańskim sądem. Kobieta zaprzeczyła, aby wysiewała cokolwiek innego poza kwiatami. Funkcjonariusze usunęli z kwietnika podejrzane rośliny. Teraz jej wysuszone części będą badane w laboratorium.

via: TVP.InfoDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 2

  1. avatar
    melon

    Enio: organoleptycznie ;]

  2. avatar
    Enio

    wyobrazam sobie jak to bedzie badane XD

Polecamy: Bangla Wall