4 588 odsłon

Prezydent Warszawy przegrywa w sądzie. Marsze fanów marihuany legalne

Będzie można demonstrować w intencji legalizacji marihuany. Hanna Gronkiewicz-Waltz przegrała z Inicjatywą Wolne Konopie. Warszawski Sąd Apelacyjny uznał, że decyzja pani prezydent, zakazująca marszów w intencji legalizacji marihuany, jest niezgodna z prawem.

– Ten wyrok otwiera nam drogę do organizowania manifestacji w całej Polsce – cieszy się Jędrzej Sadowski, pełnomocnik Inicjatywy Wolne Konopie.

„Nie chcemy dopalaczy! Uwolnijmy konopie!”

Inicjatywa „Wolne Konopie” regularnie organizuje w Polsce marsze w intencji legalizacji marihuany. W niedzielę kilkadziesiąt osób przeszło ulicami Krakowa domagając się zalegalizowania posiadania i uprawy konopi i amnestii dla skazanych za ich posiadanie i uprawę osób. Podobna demonstracja odbyła się – bez zezwolenia – także w sobotę. Jej uczestnicy dostali kilka mandatów od policji. Jak twierdzili organizatorzy manifestacji, uliczne protesty to ich jedyna forma nacisku po tym, jak na wiosnę ówczesny marszałek Sejmu Bronisław Komorowski nie przyjął zawiadomienia o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Wolne Konopie” ze względów formalnych. Decyzja Komorowskiego zablokowała akcję zbierania podpisów pod projektem zmian w prawie legalizujących marihuanę.

Sądowa walka o marihuanę

Zwolennicy legalizacji marihuany zaskarżyli decyzję marszałka do sądu. We wrześniu usłyszeli korzystny wyrok. W tym samym miesiącu „Wolne Konopie” mimo zakazu zorganizowały manifestację także w Warszawie. Teraz, po wygranej z Hanną Gronkiewicz-Waltz, uczestnicy inicjatywy nabrali wiatru w żagle.

– Pokażemy całej Polsce, jak wielu ludzi nie chce dłużej żyć w fikcji traktującej marihuanę jako używkę nielegalną – argumentował w niedzielę Sadowski. Pełnomocnik „Wolnych Konopii” już zapowiada, że „w niedługim czasie” Inicjatywa „przygotuje kolejne manifestacje”. Akcje miałyby się odbyć w wielu miastach w całym kraju, in. w: Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Toruniu, Wrocławiu i Zakopanem.

via: gazeta.pl



Dodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

1 Komentarz

  1. avatar
    Michelle

    niezły pomysł a u kogo chcesz się zetejasrrować? jako wychowany w komunie mam spod lady szeroką ofertę propozycji tak na serio to się pozwalnia niebawem trochę bo ludzie brali poi kilka seminari w swoją drogą to wczoraj nie było, a dziś przed migracją pojawiły się fakultety z bloku edu i były miejsca na nie, i się zetejasrrowałem około 8 rano. Chyba mnie lubią (i 30 innych os b też) albo co? bo wedle informacji na stronie IINiSB zapisy dopiero od 21.30

Polecamy: Bangla Wall