58 369 odsłon

Działo do wystrzeliwania marihuany

Mexico Drug Cannon

Meksykańscy policjanci znaleźli i skonfiskowali „domowej roboty” armatę, przy pomocy której handlarze narkotyków przerzucali paczki przez granicę z USA

Dealerzy narkotykowi z Meksyku wpadli na pomysł przerzucania – dosłownie – opakowań z „trawą” ponad płotem granicznym z USA. Do wystrzelenia pakietu narkotyków służą im działa na sprężony gaz.

Produkcja i przemyt narkotyków trwają od wieków. W ostatnich latach przemytnicy nie pozostawali w tyle za rozwojem technologii i bardzo entuzjastycznie adaptują różne rozwiązania do swoich potrzeb.

Na morzu stosują zdalnie sterowane łodzie podwodne, o dużym zasięgu. „Muły” przewożą narkotyki wewnątrz różnych otworów ciała, opakowane w wodoszczelne, elastyczne powłoki, a do transportu w powietrzu zaczęto stosować działka na sprężone powietrze.

Na granicy USA z Meksykiem syndykaty narkotykowe rozpoczęły regularny ostrzał… opakowaniami z narkotykami. Policja Meksykańska szybko zdała sobie sprawę z rozszerzającego się procederu i skonfiskowała ogromne armaty domowej roboty.

Konstrukcja takiego działka jest banalnie prosta, zbiornik pod lufą służy do sprężenia gazów, Meksykanie wykorzystali do tego gazy wydechowe samochodów. Lufa, wykonana z tworzywa sztucznego to kawał rury kanalizacyjnej. Pokazana na ilustracji armata mogła wystrzelić pociski o wadze ok 13 kg ponad barierą, której fundamenty mają niemal dwa metry a wysokość od podłoża niemal 7 metrów. Do bariery nie można podejść niezauważonym – okolice są patrolowane z obu stron. Więc odległość, na którą działo musiało przerzucać narkotyki musi przekraczać ponad 150 metrów.

via: Onet.plDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy

Polecamy: Bangla Wall