56 233 odsłon

Szkolna pogadanka o narkotykach

lupi-labrador

Lupi, 6-letni labrador, służy w żarskiej jednostce policji od czterech lat. Szukanie narkotyków traktuje jak zabawę. Jest bardzo zżyty ze swoim opiekunem.

To miała być typowa pogadanka policjanta z gimnazjalistami o narkotykach. Pechowo skończyła się dla jednej z uczennic. Jej plecakiem zainteresował się policyjny labrador…

Tę lekcję uczniowie gimnazjum z Mirostowicach Dolnych zapamiętają pewnie do końca życia. We wtorek do szkoły zawitał policjant. Miał tłumaczyć uczniom, jaki wpływ na ich zdrowie ma zażywanie narkotyków. By uatrakcyjnić spotkanie, zabrał czworonożnego partnera – biszkoptowego labradora. Pies od trzech lat służy w żarskiej komendzie. Lupi (od słów Lubuska Policja) jest specjalistą od wyszukiwania narkotyków.

Sztampowa pogadanka, jak wydawać by się mogło gimnazjalistom, skończyła się kiepsko dla jednej z uczennic. Policyjny psiak owszem, wzbudził entuzjazm uczniów, ale nie wystarczyła mu rola życzliwej maskotki, którą każdy chciałby pogłaskać. Gdy policjant chwalił psa za skuteczność w wykrywaniu narkotyków, ten ruszył w stronę uczniowskich plecaków.

Wszyscy zdziwili się, gdy labrador podszedł do plecaka jednej z uczennic i w jednoznaczny sposób wskazał na pakunek – opowiada Sławomir Konieczny, rzecznik wojewódzkiej policji. Lupi w plecaku znalazł foliowy woreczek z marihuaną. 16-latka będzie teraz musiała wyjaśnić policjantom, skąd wzięły się narkotyki w jej torbie. Jeśli należały do niej, czeka ją rozprawa przed sądem rodzinnym.

via: Gazeta.plDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 3

 1. avatar
  able!

  nie raz przed ważnymi testami w szkole(najczesciej z jezyka polskiego) cmikalem blancika! patrzac na efekty gdy po paleniu pisalem wypracowanko punktacja byla okolo 80-90 % a normalnie zaledwie 50%.
  Zacofany kraj, zacofani ludzie! Policjanci zamiast chować głowę w piasek po znalezieniu paczki w plecaku malolaty, głoszą na lewo i prawo jakby gangstera zatrzymali!
  PANOWIE POLICJANCI ILU PRAWDZIWYCH PRZESTEPCOW ZATRZYMALISCIE W 2013 ROKU?????
  70% ZATRZYMANYCH TO OSOBY PALACE BLANTA NA LAWCE W PARKU ALBO SPOZYWAJACE PWKO PO PRACY NA LONIE NATURY!

 2. avatar
  Rafał

  Porażka.. do sądu rodzinnego..Ludzie,w jakim my kraju żyjemy.. żeby marihuana była nielegalna.. tym bardziej że gimnazjalistka nie miała przy sobie nawet trzech gramów prawdopodobnie.
  Zauważcie że ta roślina jest używana od dawna i w większości krajów jest legalna..np nasi sąsiedzi..Czechy czy Niemcy.Nie lubię czytać jak ktoś w gazetach wypisuje jakie to narkotyki mięli gimnazjaliści,aż 0,7 grama marihuany! : o Ta roślina działa lepiej niż aspiryna do cholery.i uspokaja..
  ma właściwości lecznicze..tylko ze względu na składniki psychoaktywne (ludziom to słowo od razu kojarzy się z byciem psychicznym..) jest nielegalna.. głupi kraj.tylko czekać trzeba aż do rządu wejdzie następne pokolenie,bo tych złodziei i tępaków nie ma co prosić : )

 3. avatar
  fnk

  Do więzienia z nia, kryminalistka jedna!

Polecamy: Bangla Wall