64 279 odsłon

Uprawa konopi na terenie gminy Zaniemyśl

W pomieszczeniu gospodarczym koło obory policjanci znaleźli 56 roślin konopi.

W pomieszczeniu gospodarczym koło obory policjanci znaleźli 56 roślin konopi.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z kolegami ze Środy Wielkopolskiej zlikwidowali uprawę konopi na terenie gminy Zaniemyśl. Hodowla zorganizowana była w oborze.

Wielkopolscy policjanci zajmowali się sprawą od dłuższego czasu, a w lutym postanowili zamknąć sprawę. Grupa realizacyjna wspólnie z średzkimi policjantami wkroczyła na teren nieruchomości w gminie Zaniemyśl – W jednym z budynków gospodarczych funkcjonariusze ujawnili profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Plantacja była zaopatrzona w specjalnie do tego celu przystosowaną instalację elektryczną, system wentylacji, nawadniania oraz lampy służące do naświetlania roślin oraz utrzymania odpowiedniej temperatury. Sprawca całą uprawę zorganizował w pomieszczeniu bezpośrednio sąsiadującym z… oborą. Nie przez przypadek. Liczył, że smród obornika zamaskuje intensywną i charakterystyczną woń uprawianych roślin – relacjonuje Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

W pomieszczeniach odkryto 56 suszących się krzaków konopi, z których można by uzyskać narkotyki o czarnorynkowej wartości przekraczającej 60 tysięcy złotych. Właścicielem plantacji okazał się 28-latek, który na co dzień pomaga rodzicom w prowadzeniu gospodarki. Za produkcję narkotyków na dużą skalę grozi mu kara pozbawienia wolności do lat ośmiu.

via:
epoznan.plDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

1 Komentarz

  1. avatar

    Zawsze i wszędzie Policja…. Wiadomo co :/ szkoda takich roślinek :(

Polecamy: Bangla Wall