47 748 odsłon

Marihuana dla seniorów

moshe-rute-hadarim-kibutz-naan-izrael-01

Moshe Rute pali marihuanę w domu opieki Hadarim, w Kibutz Naan, Izrael.

Lecznicze wartości marihuany znane są od dawna i w wielu krajach jest ona wykorzystywana jako składnik leków. Naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie sprawdzili, że może ona także przynosić radykalną ulgę w dolegliwościach osób starszych

Naukowcy poddali działaniu marihuany ochotników – mieszkańców domu opieki Hadarim w Izraelu. Badaniu poddano 19 osób w wieku od 69 do 101 lat. Osoby te cierpiały na spowodowany różnymi schorzeniami brak apetytu, przewlekłe bóle, drgawki i skurcze mięśni. Trzy razy na dobę w ciągu roku otrzymywały ściśle określoną dawkę leczniczej marihuany pod postacią proszku, olejku, oparów lub klasycznych skrętów.

Biorący udział w doświadczeniu ochotnicy byli uważnie monitorowani przez naukowców i personel domu opieki zarówno jeśli chodzi o stan zdrowia, jak i jakość życia.

Pozytywne efekty działania marihuany badani deklarowali niemal natychmiast – odczuwali znaczącą poprawę nastroju i zdolności komunikacyjnych.

W toku badań 17 pacjentów odzyskało prawidłową masę ciała, odczuli zauważalny spadek poziomu różnego rodzaju bólów, zmniejszenie sztywności stawów i intensywności drgawek. Prawie wszyscy pacjenci stosujący marihuanę spali lepiej i dłużej, spadła liczba koszmarów i objawów zespołu stresu pourazowego.

Naukowcy zanotowali także znaczący spadek zapotrzebowania na środki farmakologiczne – leki psychotropowe, przeciwbólowe, stabilizatory nastroju i leki stosowane przy chorobie Parkinsona. Spadek zapotrzebowania na leczenie farmakologiczne dotyczył 72 proc. badanych.

Prowadzący badania Zach Klein z Uniwersytetu w Tel Awiwie uważa, że marihuana może mieć także zbawienny wpływ na funkcjonowanie osób dotkniętych dysfagią – zaburzeniem przełykania, które w ostrych formach może zakończyć się śmiercią.

via: Rzeczpospolita / redorbit.comDodaj szybki komentarz


  Jeżeli masz już konto Zaloguj się

Komentarzy: 3

 1. avatar
  cbd

  Kannabidiol CBD dostępny na http://www.wokolnatury.pl
  Producenci z USA tacy jak CW Botanicals czy CannaVEst

 2. avatar
  czarna

  tylko Polska jest zacofana. jak marihuana leczy to zabraniają jej palić… najgorsze prawo jakie może być

 3. avatar
  able!

  ale do naszych zakutych lbow w rzadzie nadal nic nie dociera!
  jestesmy ostatnim panstwem w europie z taka narkopolityka!

Polecamy: Bangla Wall